Mieszkasz w Warszawie lub okolicach? Chcesz założyć klimatyzację w domu, mieszkaniu lub biurze? Napisz do nas!

Usługi montażu klimatyzacji wykonujemy w mieszkaniach, domach, biurach i w każdym wybrany przez Państwa pomieszczeniu. Świadczymy profesjonalne doradztwo w tym zakresie oraz dobór i wycenę urządzeń.

 Projekt zaczynamy od wizji lokalnej. Umożliwia ona zebranie kompletnej wiedzy na temat warunków panujących w domu/mieszkaniu/biurze. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązanie, dopasowane do Państwa potrzeb. W przypadku prostych instalacji możemy przeprowadzić wizję ONLINE – na podstawie udostępnionych zdjęć i rzutów pomieszczeń.

Na nasz adres mailowy – klima@decomf.pl – prześlij zdjęcia pomieszczenia, w którym chcesz zamontować klimatyzator. Uwzględnij na nich:

 • miejsce, gdzie ma wisieć jednostka wewnętrzna;
 • balkon, lub fragment elewacji, na którym zamontowana ma być jednostka zewnętrzna.

Do maila dołącz informację o wielkości pomieszczenia i preferowanym urządzeniu oraz czy ma być to montaż standardowy (przeczytaj dokładnie niżej, jakie zawiera on warunki!).

Po otrzymaniu Twojej wiadomości niezwłocznie prześlemy propozycję: ceny, wymagań technicznych i proponowanego przez nas terminu montażu. Pasują nasze warunki? Świetnie – umówimy konkretny termin realizacji i gotowe!

Montaż standardowy to:
 • zamontowanie instalacji chłodniczej o długości nie większej niż 5 mb;
 • wiercenie otworu wylotowego w ścianie, o standardowej grubości, czyli do 70cm;
 • montaż kabla zasilającego o długości nie większej niż 3 mb;
 • maskowanie instalacji nie dłuższe niż 2 mb;
 • grawitacyjne odprowadzanie skroplin (rurka ze spadkiem) na zewnątrz (na balkon lub poza balkon, do rynny, nad umywalkę);
 • montaż agregatu do wysokości 5 metrów (powyżej konieczny jest podnośnik);
 • możliwość wykorzystana najbliższego gniazda zasilającego 230V;
 • montaż i transport sprzętu w obrębie obwodnicy Warszawy;
 • po zakończeniu montażu – test bezpieczeństwa, przez wykwalifikowanego eksperta ds. szczególności + doradztwo w zakresie wyboru optymalnego tryby pracy.

Jeśli natomiast wystąpi odstępstwo od standardowych warunków, czyli długości kabla, grubości ściany, konieczność użycia dźwigu – wzrosną koszty montażu. W takim przypadku konieczna będzie indywidualna konsultacja w celu szczegółowej wyceny.

Montaż niestandardowy to:

 • koniczność zainstalowania pompki skroplin, w celu ich odprowadzenia;
 • niezbędny przewiert przez żelbet lub cegłę silikatową;
 • zawieszenie jednostki na nietypowej konstrukcji wporczej (odsunięcie agregatu od elewacji, umieszczenie agregatu na dachu);
 • montaż instalacji chłodniczej dłuższej niż 5 mb;
 • montaż instalacji w bruździe kutej zamiast w korytkach maskujących;
 • długość korytka maskującego powyżej 2 mb;
 • długość przewodu zasilającego powyżej 3 mb;
 • montaż urządzenia o mocy powyżej 5,3 kW;
 • montaż dwuetapowy – instalacja + urządzenia w odstępach czasowych,

Masz jakieś pytania? Jesteś gotowy do działania? Napisz do nas już dziś!

montujemy taki rodzai klimatyzacji jak

Split, system składa się z części wewnętrznej -parownika umieszczanego w pomieszczeniu, oraz części zewnętrznej -agregatu sprężarkowego umieszczonego na zewnątrz budynku. Dzięki oddzieleniu tych komponentów, unikamy hałasu w pomieszczeniu, wynikającemu z pracy agregatu

Multisplit, to nic innego jak system split z tą różnicą, że w systemie multi do jednej jednostki zewnętrznej możemy podłączyć do 5 jednostek wewnętrznych.

VRV, VRF podobnie jak system multisplit daje możliwość podłączenia kilkunastu do kilkudziesięciu (w zależności od wydajności) jednostek wewnętrznych do jednego agregatu skraplającego. Różnica polega na systemie rozprowadzenia rur.

Michal Kolodziejski
Michal Kolodziejski
2021-08-17
Instalacja klimatyzacji miała miejsce na początku sierpnia. Szkoda że można dać tylko 5 gwiazdek bo z chęcią dał bym więcej! Tak profesjonalnej ekipy ze świecą szukać. Przygotowanie miejsca pracy 6. Praca 6. Czystość w czasie pracy 6! Każde wiercenie zabezpieczone odkurzaczem. Finalna praca 6+ . Wiem że firmę będę polecał w 100% jak i będę "wzywa" do konserwacji mojej instalacji. W obecnych czasach o taką ekipę ciężko! jeszcze raz POLECAM!!
John Snow
John Snow
2021-08-16
Polecam bardzo. Robię w branży budowlanej kilkanaście lat i wiem jak poznać fachowca. Począwszy od pierwszego wrażenia przez tel (zawsze odbierał i cierpliwie odpowiadał na moje pytania), po szybki i sprawny montaż. 3 godz i po sprawie. Nawet moja ciężarna narzeczona nie miała się o co przyczepić;-)
Marlena Sz
Marlena Sz
2021-07-20
Bardzo dobry kontakt, fachowa pomoc w wyborze klimatyzatora oraz odpowiedniego miejsca instalacji w mieszkaniu. Szybki i terminowy montaż. Usługa wykonana czysto i profesjonalnie. Polecam !
Ola M
Ola M
2021-07-11
Montaż mega szybki i bardzo profesjonalne podejście 😊 polecam!!!
Elżbieta Kołakowska
Elżbieta Kołakowska
2021-07-10
Firma solidna z polecenia i nie trzeba Panów pilnować, obsługa sympatyczna, po zakończeniu montażu wszystko sprzątnięte. Jestem bardzo zadowolona, polecam:)
jerzy piasecki
jerzy piasecki
2021-06-15
Bardzo profesjonalna i sympatyczna obsługa. Przy pracy widać dbałość o czystość i porządek. Polecam gorąco wszystkim.
Bohdan Trufyn
Bohdan Trufyn
2021-06-14
Mykola Nagirniak
Mykola Nagirniak
2021-06-14